Genital Siğiller Kendi Kendine Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virus (HPV), genellikle cinsel temas yoluyla ortaya çıkmaktadır. Cinsel temas dışında ortak havlu, hamam, sauna kullanımı HPV için risk oluşturmaktadır.

Detay

HPV ve Rahim Ağzı Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus) her bireyde farklı zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Cinsel yolla bulaşan HPV havlu, hamam, sauna gibi ortak kullanım alanlarından da bulaşabilir.

Detay

Genital Siğiller Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğiller HPV kaynaklı olarak ortaya çıkarlar. Düşük ve yüksek riskli tipleri bulunan HPV’ler cinsel yollar bulaşırlar. HPV (Human Papilloma Virus)’den korunmak için öncelikle kişisel hijyene dikkat etmek gerekir.

Detay

Genital Siğil (Kondilom) Ne Zaman Ortaya Çıkar

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğilin ortaya çıkma süresi farklılık gösterebilmektedir fakat bundan önce hastalığın kendisinden bahsetmek gerek. HPV isim olarak Human Papilloma Virus’un kısaltmasıdır.

Detay

Genital Siğiller ve Bağışıklık Sistemi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus), cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir virüs çeşididir. HPV’ler genital siğile neden olmaktadırlar. Belli bir kuluçka dönemi bulunan HPV cinsel bölgeye temasla da bulaşabilir.

Detay

Genital Siğil Kadın

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğillerin yüksek ve düşük riskli tipleri vardır. HPV (Human Papilloma Virus) cinsel yolla bulaşan bir virüs çeşididir. Bu virüs sadece cinsel ilişki yoluyla değil temas ile de geçebilir.

Detay

HPV Yüksek Riskli Türleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin düşük riskli türleri olduğu gibi yüksek riskli türleri de vardır. HPV genital siğillerin oluşmasına neden olabilmektedir. HPV (Human Papilloma Virus) tedavi edilmediğinde kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açar.

Detay

HPV Nasıl Bulaşır?

OP. DR. Yasir Gözü

Cinsel ilişki yoluyla bulaşan HPV (Human Papilloma Virus), genital siğillere neden olabilmektedir. Tamamen bir cinsel ilişkinin yaşanmasına gerek kalmadan bulaşma sağlayan HPV’nin belli bir kuluçka dönemi vardır.

Detay

HPV ve Rahim Ağzı Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

Rahim ağzı kanseri kadınlarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Çıkış sebebi HPV (Human Papilloma Virus) olan rahim ağzı kanserinin önceden bilinmesi için cinsel hayatı aktif her kadının uzman hekim tarafından düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

Detay

Düşük Ve Yüksek Riskli HPV

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus) cinsel ilişki veya cinsel temas yoluyla bir kişiden diğer kişiye bulaşabilir. Cinsel ilişkinin tamamen yaşanmasına gerek kalmadan sadece virüsün bulunduğu bölgeye temas yoluyla da bulaşma sağlanabilir.

Detay

Genital Siğil Ameliyatsız Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV ve genital siğiller insan vücuduna girdiğinde direk belirti göstermeyebilirler. Human Papilloma Virus (HPV) genital siğillerin oluşumunda etkili olurlar.

Detay

HPV Enfeksiyonu Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüs (HPV) günümüzde özellikle kadınların korkulu kabusu olmuştur. Genital siğile ve ilerlerse rahim ağzı kanserine neden olabilen HPV’nin mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Detay

Genital Bölgede Siğil Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan vücuduna girdiğinde direk belirti göstermeyen genital siğiller Human Papilloma Virus (HPV) kaynaklı oluşurlar. HPV’ler genellikle genital bölge ve mukozolarda enfeksiyona yol açarlar.

Detay

Genital Siğil Dogal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil doğal tedavi yöntemleri ile hafifletilebilir ama tamamen iyileştirilemez. Genital siğillerin çıkış noktası Human Papilloma Virüsü (HPV)’dür.

Detay

HPV Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virus (HPV) genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona neden olabilen bir virüstür. Kondilom (genital siğil) adı verilen lezyonların oluşmasını sağlayan HPV genellikle kadınlarda görülür.

Detay

HPV Belirtileri Kadın

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüs (HPV) genellikle kadınlarda ortaya çıkar. En önemli bulgusu genital siğil olan HPV çok riskli bir hastalık türü olarak geçmişten günümüze kadar gelmiştir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623