Genital Siğiller Kalıcı Mıdır?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin yol açtığı genital siğiller özellikle cinsel temas sonrasında meydana gelmektedir. HPV, mukozalarda ve genital bölgede enfeksiyona neden olan kondilomların oluşmasına yol açmaktadır.

Detay

Genital Siğil Nasıl Oluşur?

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğiller genellikle hastalarda kanser endişesi yaşatan bir hastalıktır. HPV’nin neden olduğu bu siğillerin mutlaka uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Detay

HPV ve Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüs) özellikle cinsel temas yoluyla bulaşma göstermektedir. HPV’nin bulaştıktan sonra nüks etme durumu göz önüne alındığında mutlaka hastalığın kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Detay

HPV Risk Faktörleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV risk faktörleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. HPV mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Human Papilloma Virüs (HPV) genital bölgede siğillere neden olan bir virüstür.

Detay

HPV Çocuklarda Görülebilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV yani Human Papilloma Virüs genital bölgede siğillere yol açabilir. Genellikle cinsel ilişki sırasında bulaşan HPV cinsel partner sayısı fazla olan kişilerde daha çok görülür.

Detay

Genital Siğil Nedir? Ameliyatsız Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil oluşumunda önemli bir etken olan HPV mutlaka kontrol altına alınması gereken bir virüstür. HPV kadın erkek ayırt etmeksizin herkesi etkilemektedir.

Detay

Doğum Sırasında Bebeğe HPV Bulaşabilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV doğum sırasında bebeğe bulaşır mı? sorusuna cevap vermeden önce hastalıktan bahsedelim. Human Papilloma Virüs (HPV)’ün genital bölgede neden olduğu siğile (verrükaya) verilen isimdir.

Detay

Kondilomlardan Nasıl Korunurum?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin, cinsel yol dışında bulaşma yolları net olmamakla birlikte cilt teması ile bulaş mümkündür. Human Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonları erkeklerde peniste, kadınlarda vajina vulvada siğillerin çıkmasına yol açar.

Detay

Erkeklerde Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV) ağrı, kaşınma gibi belirtilerle kendini gösteren bir hastalıktır. HPV günümüzde hem kadın hem de erkeklerde görülür.

Detay

HPV Bulaşma Durumu Nasıl Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüs) cinsel yolla bulaşma gösteren bir virüstür. Günümüzde görülme durumu yaygınlaşan HPV ve genital siğillerin mutlaka bir uzman tarafından tedavi edilmesi gerekir. Peki HPV bulaşma durumu nasıl olur?

Detay

Deri Altındaki Genital Siğil Lezyonları

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüsü) enfekte olan biriyle cinsel temastan sonra ortaya çıkar ve yıllar sonra da gelişim gösterebilir. Bu yüzden virüsün ne zaman bulaştığını bilmek oldukça zordur.

Detay

HPV ve Serviks Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (insan papilloma virüsü)’nin 200’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Cinsel yolla bulaşma imkanı bulunan virüsün önlenmesi aşı yoluyla mümkündür.

Detay

HPV Aşısı Nasıl Uygulanır?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin (Human Papilloma Virüs) neden olduğu genital siğillerin bazıları tedavi edilmeden kendi kendine yok olabildiği gibi bazıları mutlaka tedavi ile kontrol altına alınarak yok edilmelidir.

Detay

HPV Ve Genital Siğiller

OP. DR. Yasir Gözü

HPV cinsel ilişki yoluyla bulaşma gösteren bir virüstür. Virüs vücuda bulaştıktan sonra erkek hastalarda penis üzeri ve çevresi, kadınlarda vajina bölgesinde, cinsel organlara yerleşme sağlar.

Detay

Genital Siğil Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğillerin tedavisi mutlaka bir proktoloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bitkisel ilaçlarla tedavi süreci kalıcı bir çözüm değildir. HPV (Human Papilloma Virus) cinsel yolla bulaşan bir virüs çeşididir.

Detay

HPV Tedavisi Sonrası Cinsel Hayat

OP. DR. Yasir Gözü

HPV cinsel temas yoluyla bulaşmakla beraber ortak alanların kullanımıyla da bulaşma sağlayabilir. Human Papilloma Virüsü (HPV) partnerinizde ya da sizde var ise mutlaka tedavi olmanız gerekir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623