HPV Yüksek Riskli Türleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin düşük riskli türleri olduğu gibi yüksek riskli türleri de vardır. HPV genital siğillerin oluşmasına neden olabilmektedir. HPV (Human Papilloma Virus) tedavi edilmediğinde kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açar.

Detay

HPV Nasıl Bulaşır?

OP. DR. Yasir Gözü

Cinsel ilişki yoluyla bulaşan HPV (Human Papilloma Virus), genital siğillere neden olabilmektedir. Tamamen bir cinsel ilişkinin yaşanmasına gerek kalmadan bulaşma sağlayan HPV’nin belli bir kuluçka dönemi vardır.

Detay

HPV ve Rahim Ağzı Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

Rahim ağzı kanseri kadınlarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Çıkış sebebi HPV (Human Papilloma Virus) olan rahim ağzı kanserinin önceden bilinmesi için cinsel hayatı aktif her kadının uzman hekim tarafından düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

Detay

Düşük Ve Yüksek Riskli HPV

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus) cinsel ilişki veya cinsel temas yoluyla bir kişiden diğer kişiye bulaşabilir. Cinsel ilişkinin tamamen yaşanmasına gerek kalmadan sadece virüsün bulunduğu bölgeye temas yoluyla da bulaşma sağlanabilir.

Detay

Genital Siğil Ameliyatsız Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV ve genital siğiller insan vücuduna girdiğinde direk belirti göstermeyebilirler. Human Papilloma Virus (HPV) genital siğillerin oluşumunda etkili olurlar.

Detay

HPV Enfeksiyonu Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüs (HPV) günümüzde özellikle kadınların korkulu kabusu olmuştur. Genital siğile ve ilerlerse rahim ağzı kanserine neden olabilen HPV’nin mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Detay

Genital Bölgede Siğil Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan vücuduna girdiğinde direk belirti göstermeyen genital siğiller Human Papilloma Virus (HPV) kaynaklı oluşurlar. HPV’ler genellikle genital bölge ve mukozolarda enfeksiyona yol açarlar.

Detay

Genital Siğil Dogal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil doğal tedavi yöntemleri ile hafifletilebilir ama tamamen iyileştirilemez. Genital siğillerin çıkış noktası Human Papilloma Virüsü (HPV)’dür.

Detay

HPV Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virus (HPV) genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona neden olabilen bir virüstür. Kondilom (genital siğil) adı verilen lezyonların oluşmasını sağlayan HPV genellikle kadınlarda görülür.

Detay

HPV Belirtileri Kadın

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüs (HPV) genellikle kadınlarda ortaya çıkar. En önemli bulgusu genital siğil olan HPV çok riskli bir hastalık türü olarak geçmişten günümüze kadar gelmiştir.

Detay

HPV Tipleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV yani Human Papillom Virus özellikle kadınlar için risk oluşturmaktadır. Tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurabilecek olan bu virüsün 100’den fazla çeşidi bulunmaktadır.

Detay

HPV Virüsü Vücuttan Nasıl Atılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Cinsel yol ve temasla bulaşan bu virüs vücudun farklı yerlerinde de görülebilir. Vücuda girdikten yaklaşık 2 ile 3 ay içinde genital siğil oluşumuna yol açmaktadırlar.

Detay

HPV virüsü tedavisi erkek

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüs) kadınları erkeklere oranla daha çok ilgilendiren bir hastalık olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır.

Detay

HPV Belirtileri ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV) cinsel yaşamı aktif olan kişilerde sıklıkla görülen, ağrı ve kaşınma gibi belirtilerle ortaya çıkan ve en önemli bulgusu genital siğillere neden olan enfeksiyondur.

Detay

HPV DNA Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV DNA testi virüs yer aldığı bölgeden alınan ufak bir parçadan veya sürüntü materyalinden yapılabilmektedir. Örneğin ciltte veya genital bölgede bulunan bir siğilden alınan milimetrik parça test için yeterlidir. Testin yapılabilmesi için hastalıklı bir lezyon olması da gerekmez tamamen normal bir dokudan sürüntü alınarak da test yapılır.

Detay

Hamilelikte Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Bazı kadınlar hamileyken normalden daha büyük genital siğiller geliştirir. HPV'niz olup olmadığını bilmiyorsanız doktorunuz sizi virüs için doğum öncesi bakımınızın bir parçası olarak değerlendirecektir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623