Kondilomlardan Nasıl Korunurum?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin, cinsel yol dışında bulaşma yolları net olmamakla birlikte cilt teması ile bulaş mümkündür. Human Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonları erkeklerde peniste, kadınlarda vajina vulvada siğillerin çıkmasına yol açar.

Detay

Erkeklerde Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV) ağrı, kaşınma gibi belirtilerle kendini gösteren bir hastalıktır. HPV günümüzde hem kadın hem de erkeklerde görülür.

Detay

HPV Bulaşma Durumu Nasıl Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüs) cinsel yolla bulaşma gösteren bir virüstür. Günümüzde görülme durumu yaygınlaşan HPV ve genital siğillerin mutlaka bir uzman tarafından tedavi edilmesi gerekir. Peki HPV bulaşma durumu nasıl olur?

Detay

Deri Altındaki Genital Siğil Lezyonları

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüsü) enfekte olan biriyle cinsel temastan sonra ortaya çıkar ve yıllar sonra da gelişim gösterebilir. Bu yüzden virüsün ne zaman bulaştığını bilmek oldukça zordur.

Detay

HPV ve Serviks Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (insan papilloma virüsü)’nin 200’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Cinsel yolla bulaşma imkanı bulunan virüsün önlenmesi aşı yoluyla mümkündür.

Detay

HPV Aşısı Nasıl Uygulanır?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin (Human Papilloma Virüs) neden olduğu genital siğillerin bazıları tedavi edilmeden kendi kendine yok olabildiği gibi bazıları mutlaka tedavi ile kontrol altına alınarak yok edilmelidir.

Detay

HPV Ve Genital Siğiller

OP. DR. Yasir Gözü

HPV cinsel ilişki yoluyla bulaşma gösteren bir virüstür. Virüs vücuda bulaştıktan sonra erkek hastalarda penis üzeri ve çevresi, kadınlarda vajina bölgesinde, cinsel organlara yerleşme sağlar.

Detay

Genital Siğil Bitkisel Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğillerin tedavisi mutlaka bir proktoloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bitkisel ilaçlarla tedavi süreci kalıcı bir çözüm değildir. HPV (Human Papilloma Virus) cinsel yolla bulaşan bir virüs çeşididir.

Detay

HPV Tedavisi Sonrası Cinsel Hayat

OP. DR. Yasir Gözü

HPV cinsel temas yoluyla bulaşmakla beraber ortak alanların kullanımıyla da bulaşma sağlayabilir. Human Papilloma Virüsü (HPV) partnerinizde ya da sizde var ise mutlaka tedavi olmanız gerekir.

Detay

Genital Siğiller Kendi Kendine Geçer Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virus (HPV), genellikle cinsel temas yoluyla ortaya çıkmaktadır. Cinsel temas dışında ortak havlu, hamam, sauna kullanımı HPV için risk oluşturmaktadır.

Detay

HPV ve Rahim Ağzı Kanseri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus) her bireyde farklı zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Cinsel yolla bulaşan HPV havlu, hamam, sauna gibi ortak kullanım alanlarından da bulaşabilir.

Detay

Genital Siğiller Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğiller HPV kaynaklı olarak ortaya çıkarlar. Düşük ve yüksek riskli tipleri bulunan HPV’ler cinsel yollar bulaşırlar. HPV (Human Papilloma Virus)’den korunmak için öncelikle kişisel hijyene dikkat etmek gerekir.

Detay

Genital Siğil (Kondilom) Ne Zaman Ortaya Çıkar

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğilin ortaya çıkma süresi farklılık gösterebilmektedir fakat bundan önce hastalığın kendisinden bahsetmek gerek. HPV isim olarak Human Papilloma Virus’un kısaltmasıdır.

Detay

Genital Siğiller ve Bağışıklık Sistemi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virus), cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir virüs çeşididir. HPV’ler genital siğile neden olmaktadırlar. Belli bir kuluçka dönemi bulunan HPV cinsel bölgeye temasla da bulaşabilir.

Detay

Genital Siğil Kadın

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğillerin yüksek ve düşük riskli tipleri vardır. HPV (Human Papilloma Virus) cinsel yolla bulaşan bir virüs çeşididir. Bu virüs sadece cinsel ilişki yoluyla değil temas ile de geçebilir.

Detay

HPV Yüksek Riskli Türleri

OP. DR. Yasir Gözü

HPV’nin düşük riskli türleri olduğu gibi yüksek riskli türleri de vardır. HPV genital siğillerin oluşmasına neden olabilmektedir. HPV (Human Papilloma Virus) tedavi edilmediğinde kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açar.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623